Aroma Maséři

ACFM
Anticelulitní formující masáž

Metoda, která pomáhá při formování a zpevnění problematických partií těla (bříško, boky, paže a pod.).  Celý princip metody je založen na stimulaci cirkulace lymfy v součinnosti s působením zpevňujících kosmetických produktů. V součinnosti s galvanismem, tedy využitím stejnosměrného pulsujícího elektrického proudu o předem stanovené intenzitě. Síla Intenzity používané pro ACFM má velmi nízké hodnoty a v průběhu aplikace nedochází k žádným bolestivým či jinak nepříjemným podnětům. Galvanismus je historický termín pro svalové kontrakce elektrickým proudem. 

Fenomén objevený Luigim Galvanim vedl ke vzniku moderní elektrofyziologie. V pozdním osmnáctém století, byl galvanismus považován za základní biologickou disciplínu, v přírodní filozofii, elektřina byla často považována za centrální rys života. Stejnosměrný proud prochází především přes extracelulární tekutinu. Probíhá tkání jako pohyb iontů, tedy elektrolyticky. Odpor různých tkání se velice liší – nejlepšími vodiči je krev, mozkomíšní mok, svalová a nervová tkáň. Naopak třeba kosti mají vodivost velmi malou.

ACFM využívá ve svém působení pulsující stejnosměrný proud (není myšlen střídavý proud, který je v elektrické zásuvce) o dané polaritě náboje (např. kladné) stejnou polaritou náboje jsou nabity i ionty, které obsahuje gel použitý pro masáž. Díky principu odpuzování nábojů o stejné polaritě dochází k účinnému vmasírování gelu do vrchních vrstev pokožky obr. 2. Zde způsobí rozpohybování lymfatického systému a zlepšení odchodu odpadních látek. Ke zpevnění kůže jsou následně ručně vmasírovány další přípravky.

Úspěšně dokončená aplikace balíčku sedmi výkonů ACFM.

  • Žena
  •  věk 28 let
  • po dvou porodech
  • počet aplikací ACFM – 7
  • Aplikace v rozmezí od 31. 5. 2019 – 4. 7. 2019.

Fotografie zaznamenávají jednotlivé výsledky v průběhu všech sedmi výkonů ACFM.

Úspěšně dokončená aplikace balíčku sedmi výkonů ACFM v oblasti stehen a hýždí.

  • Žena
  •  věk 28 let
  • po dvou porodech
  • počet aplikací ACFM – 7
  • Aplikace v rozmezí od 8. 7. 2019 – 19. 9.2019.

Stav před zahájením a stav po ukončení balíčku ACFM

Dokončená aplikace balíčku ACFM (anticelulitní formující masáž) zaměřena na eliminaci projevu strije. Je nutné podotknout, že nejde o odstranění strije, ale pouze o snížení její výraznosti, striji nelze jako takovou odstranit.
– muž
– věk 51 let
– strije vznikly v pubertě z důvodu rychlého růstu, ACFM je účinná i po velkém časovém odstupu.
– počet aplikací 7; v rozmezí od 26. 6. 2019 – 25. 7. 2019
Na obrázku je k prohlédnutí dokumentace stavu mezi jednotlivými aplikacemi.

Dokončená další aplikace balíčku ACFM (anticelulitní formující masáž) 
– Žena
– věk 53 let; po dvou porodech
-počet aplikací 7; v rozmezí od 23. 7. 2019 – 16. 9. 2019
Na obrázku je k prohlédnutí dokumentace stavu mezi jednotlivými aplikacemi.